İstanbul’da Kapalı Mekan Düğün Fotoğraf Çekim Yerleri

Sonbahar ve kış aylarında çiftlerin kafasındaki en önemli sorulardan birisidir: “Yağmurlu ve soğuk havalarda nerede çekim yapabiliriz?” Kapalı mekanda fotoğraf çekimi eskiden stüdyo ortamında tercih edilirken çiftler artık bu iş için daha hoş ve zarif mekanlarda doğal pozlar çekilmek istiyor. Eğer düğün günü çekim yaptıracaksanız ve tercihiniz İstanbul’da kapalı mekan fotoğraf çekiminden yana olacaksa öncelikle hangi yakada çekim yaptıracağınıza karar vermelisiniz. Çünkü düğün günü çekimlerinde stres yaşamamak için zamanı çok verimli kullanmamız gerekiyor. Bu nedenle eğer Anadolu Yakasındaysanız kapalı dış çekim mekanı için Haydarpaşa Tren Garı, Adile Sultan Kasrı, Hidiv Kasrı, Beylerbeyi Sarayı ve diğer Milli Sarayları tercih edebilirsiniz. Avrupa Yakasında kapalı dış çekim mekanı için ise Anadolu Yakasına nispeten az sayıdaki Milli Saraylarla birlikte çoğunlukla Rahmi M. Koç Müzesi, Sait Halim Paşa Yalısı ve Kibrithane tercih edilmektedir.

Fotoğraf çekimi için kapalı mekanların en büyük dezavantajı da ücretli olmasıdır. Dış mekan çekimlerinde ücretli ve ücretsiz seçenekler olsa da kapalı mekanlarda ne yazık ki ücretsiz mekan yok diyebiliriz. Bu mekanların çoğunun girişinde ödeme yapılmaktadır. Bazı mekanlarda ise çekim öncesi rezervasyon yapılması gerekiyor. Çekim öncesi çekim yapacağınız yeri görmenizde fayda var.

Rahmi M. Koç Müzesi, Hidiv Kasrı, Aynalıkavak Kasrı, Adile Sultan Kasrı, Beylerbeyi Sarayı gibi mekanlar kapalı mekan fotoğraf çekimleri için en çok tercih edilen yerler arasındadır.

Rahmi M. Koç Müzesi en önemli anlardan biri olan düğün ve nişan fotoğraflarına sunduğu atmosfer ile alternatif getiriyor.

Çekim esnasında, Fenerbahçe Vapuru, Moda Tramvayı, Atlı Tramvay, Littorina Mototren, DC-3 Uçak gibi objeleri kullanabiliyoruz. Askeriyeye ait objelerde ise (denizaltı, helikopter, vb) çekim yapılamamaktadır. Diğerlerinin sadece önlerinde fotoğraf çekilebilmektedir.

Özel gün fotoğraf çekimlerinde, Cumartesi ve Pazar günleri için önceden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Özellikle yağışlı havalarda talebin yüksek olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Rahmi Koç Müzesi ve diğer Milli Sarayların çekim ücretleri her yıl değişmektedir. Bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir